Drużyna KS ROSA-Sport pokonała w Kielcach tamtejszy AZS PŚk i tym samym zapewniła sobie utrzymanie w II lidze. To było bowiem drugie zwycięstwo radomskiego zespołu w rundzie play out i drugie bardzo zdecydowane.

Po wygranej w Radomiu 97:61, również przed wyjazdem do Kielc, młodzi koszykarze z Radomia zapowiadali wysoką wygraną. I słowa dotrzymali. Od początku dyktowali swoje warunki gry, bardzo dobrze spisując się zwłaszcza w defensywie. A, że w drugiej kwarcie dołożyli również skuteczność w ataku, już do przerwy zbudowali zdecydowaną przewagę.

Solidne „double-double” – 13 punktów, 12 zbiórek zaliczył w tym meczu Wojciech Wątroba. Co ciekawe pod koszami świetnie walczył też rozgrywający Filip Kołakowski, który miał 12 zbiórek. Najlepiej punktował zaś Mateusz Zwęgliński (14 „oczek), a warto przypomnieć, że ten gracz uzyskał w pierwszym meczu 32 punkty.

– Wygraliśmy wyraźnie i w Radomiu, i w Kielcach osiągając wyznaczony wcześniej cel jakim było utrzymanie w lidze – komentuje postawę swojego zespołu coach ROSA-Sportu Dawid Mazur.

AZS PŚK GALERIA ECHO KIELCE – KS ROSA-SPORT RADOM 47:72 (11:15, 12:27, 15:12, 9:18)

ROSA: Zwęgliński 14 (2), Wątroba 13, Ziółko 5, Kołakowski 5, Tyszka 2 oraz Golus 8 (1), Lis 8 (1), Nowakowski 5, Krakowiak 4, Walski 4, Bernasiak 4, Woźniak 0.