Po słabym pierwszym meczu w 2 lidze nasi zawodnicy wyszli mocno skoncentrowani i chcieli zmazać plamę po porażce z Sokołem. Tym razem podejmowaliśmy warszawski Hutnik. Początek meczu to łatwe punkty naszej drużyny i prowadzimy 5-0. Niestety później chwila dekoncentracji, kilka strat i rywale wchodzą w mecz i prowadzą 13-8. U nas ciężar gry na siebie bierze nasz kapitan Mateusz Zwęgliński, który „trójkami” wyprowadza nas na prowadzanie🏀💪. Do tego dokłada swoje punkty Filip Kołakowski i ostatecznie po pierwszej kwarcie prowadzimy 29-20.

Kolejne 10. minut to nasza dominacja! Zwiększamy przewagę do 20 punktów. Głównie za sprawą Konrada Nowika, który robi run 7-0. Do przerwy wynik na tablicy jest 56-36.

W 3 kwarcie walka jest kosz za kosz. Rywal próbuje odrobić straty. Ambitna postawa rywali powoduje, że gramy kosz za kosz. Nawet przez chwilę przyjezdni odrobili kilka punktów. Jednak drużyna Hutnika nie ma tak długiej ławki, żeby odrobić przewagę. Kwarta kończy się jednopunktowym zwycięstwem naszego teamu!

W ostatniej odsłonie gramy zespołowo, dzięki czemu powiększamy jeszcze przewagę do 28 „oczek”, a ostatecznie wygrywamy 102-74!

ROSA Radom – Hutnik Warszawa 102-74 (29-20, 27-16, 22-21, 24-17)
Punkty: Zwęgliński 25, Wątroba 15, Kołakowski 13, Szymański 10, Szczypiński 9, Ziółko 9, Nowik 7, Golus 4, Sobuta 3, Rojek 3, Nowakowski 2, Bojanowski 2.