W meczu z AZS UJK Kielce to chyba gospodarz był faworytem. Lepszy bilans, wyższe miejsce. Podeszliśmy do tego spotkania z ogromnym respektem!

Pierwsza kwarta to wyśmienity starty gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 6-0. My pierwsze punkty zdobywamy dopiero w 4 minucie po rzutach wolnych Łukasza Sobuty. Dwie minuty później Konrad Nowik wyprowadza nas na prowadzenie rzutem za 3 i prowadzimy 9-7. Rywal jednak robi run 10-0 i prowadzi 17-9. Do akcji ponownie wkracza Nowik… trójka… trójka i kończymy kwartę wynikiem 21-19 dla gospodarzy.

Ponownie lepiej zaczynają kielczanie 25-19. U nas Nowik trzyma wynik, kolejny rzutem za 3 zbliżamy się do rywali i na tablicy wyników już tylko 27-26. Wtedy do akcji wkraczają nasze strzelby Mateusz Szczypinski, trója, trója i 32-31, a za chwilę Norbert Ziółko37-31. Rywal próbuje odrobić, lecz Ziółko dokłada kolejne 2 punkty i prowadzimy 10 „oczkami”. Z przeciwnej strony 8 punktów zdobywa Jagiełło do szatni schodzimy z 3 punktową przewagą.

Po zmianie stron przypomina o sobie ponownie Szczypiński, Wojtek Wątroba dokłada kolejne oczka 58-51 dla nas. Kilka następnym minut to kosza za kosz, a właściwie „trójka” za „trójką”. Ziółko dwa razy, Szczypiński raz i prowadzimy 69-62. Włączył się jeszcze Krystian Tyszka73-64 dla nas.

Ostatnia odsłona. Pierwsze punkty zdobywamy my 75-64. Najwyższe prowadzenie. Jednak rywal 7 punktów z rzędu i 75-71 dla ROSY. W tym momencie ciężar gry na siebie wziął Filip Kołakowski, dołożył do tego Ziółko „wolne” i prowadzimy 8 punktami. Rywal trzy razy „za trzy”, prowadzimy 86-85. Wciąż gramy zespołowy basket, dzięki temu utrzymujemy przewagę 90-87 i dwie minuty do końca. Rywale wolnymi nas doganiają 90-89. Kołakowski znowu akcja indywidualna 92-89, chwilę później jest faulowany 93-89 i powoli wywozimy 2 punkty? Jeszcze nie! Rywal z wolnych 93-90. My nieskuteczna akcja, rywal ma piłkę z boku i akcję na remis… nieskuteczną. Wynik mecz ustala z wolnych Ziółko. 95-90!

Wywozimy 2 punkty z Kielc, po bardzo emocjonującym meczu. Meczu, który mógł się podobać licznie zebranym i dopingującym kibicom! Brawa za walkę dla obu drużyn! Cieszy nas, że to my mamy kolejne 2 punkty w ligowej tabeli!

Ujk Kielce – ROSA Radom 90-95 (21-19, 24-29, 19-25, 26-22)

Punkty: Ziółko 22, Szczypiński 19, Nowik 17, Kołakowski 11, Sobuta 10, Wątroba 10, Tyszka 6, Krakowiak 0, Golus 0, Nowakowski 0, Walski 0