Sporą niespodziankę sprawili drugoligowcy wygrywając z liderem Syntex Księżak Łowicz!

Początek meczu to bardzo agresywna gra naszych zawodników. Po 2 minutach prowadzimy 9-5, by chwilę później po skutecznej obronie prowadzić już 20-7. Rywale nie dają jednak za wygraną i Michał Kwiatkowski skutecznie odrabia straty. Wynik na tablicy 24-16 dla nas. Po pierwszych 10. minutach prowadzimy 5 „oczkami”.

W drugiej kwarcie gra toczy się kosz za kosz! Do gry włącza się Karol Nowakowski oraz Norbert Ziółko, wciąż rewelacyjnie gra Maciej Bojanowski. Gospodarz dochodzi nas na 3 punkty 38-41. Końcówka należy do Krystiana Tyszki i na przerwę schodzimy wygrywając 46-39.

Początek drugiej połowy to bardzo dobry defens, który daje nam łatwe punkty z szybkiego ataku. Po 5 minutach prowadzimy 57-43, mimo to gospodarze próbują się podnieść i ponownie Michał Kwiatkowski zmniejsza przewagę do 8 punktów. Dzięki punktom Wojciecha Wątroby i Mateusza Szczypińskiego prowadzimy 70-54.

Ostatnia kwarta to utrzymanie koncentracji z naszej strony i dzięki temu możemy powiększyć przewagę! Na 5 minut przed końcem meczu prowadzimy 81-60 i powoli staje się jasne, że tego meczu nie możemy przegrać. Ostatecznie wygrywamy 93-62. Na uwagę zasługuje jeszcze Filip Kołakowski, który rozdał aż 9 asyst!

Syntex Księżak Łowicz – KS ROSA Sport Radom 62 – 93 (22-27, 17-19, 17-24, 6-23)

Punkty: Bojanowski 33(7 zb), Wątroba 13, Szczypiński 11(6 as), Tyszka 10, Nowakowski 8, Kołakowski 6(9 as), Ziółko 6, Waniewski 2, Krakowiak 2, Golus 2, Walski 0