Ostatni mecz rundy zasadniczej przypadł nam z mocną ekipą białostockich Żubrów. Rywale przed tym spotkaniem zajmowali 3 miejsce, my zaś 6. W przypadku wygranej w play – offach gramy z Łks Łódź, w przypadku porażki ponownie spotykamy się z Żubrami.

Nasi zawodnicy podeszli zmobilizowani i skoncentrowani do spotkania. Dobre otwarcie Wojtka Wątroby, a później skuteczna gra Dawida Golusa, pozwoliła wygrać nam pierwszą kwartę 1 punktem. W drugiej kwarcie dzięki „trójką” Norberta Ziółka oraz skutecznym akcjom Mikołaja Krakowiaka odskakujemy rywalom na kilka punktów i na przerwę schodzimy z prowadzeniem 9-cio punktowym (38-47). W trzeciej kwarcie bardzo dobre wejście miał Kacper Rojek, który rzuca 8 punktów. W ostatniej części meczu do zwycięstwa prowadzi nas Ziółko, który łącznie w tym meczu uzbierał 22 punkty. Cieszy zespołowa gra, która przyniosła nam zwycięstwo 70-84.

Żubry Białystok – KS ROSA Sport Radom 70-84 (17-18, 21-29, 17-16, 15-21)

Punkty: Ziółko 22, Rojek 13, Golus 12, Wątroba 10, Krakowiak 8 (7 as), Tyszka 8, Sobuta 6, Nowakowski 5, Lis 0, Walski 0

Tym samym w pierwszej rundzie spotykamy się z łódzkim ŁKS, z którym raz przegraliśmy, raz wygraliśmy.
Pierwszy mecz już w niedzielę 18 marca o godz. 16.00 w Łodzi.