Do Łodzi nie jechaliśmy jako faworyt. Mimo to bardzo chcieliśmy wygrać i grać dalej o awans do 1 ligi.

Początek meczu to bardzo dobra gra Mateusza Szczypińskiego, który rzuca w 1. kwarcie 8 punktów, do tego 7 „oczek” dokłada Norbert Ziółko i wygrywamy 17-27. Początek drugiej kwarty wkrada się dekoncentracja i rywal robi run 11-0; wynik na tablicy 28-29. Chwile później to my gramy bardzo dobry basket i ponownie odskakujemy rywalom 28-37. Kolejna „trójka” Szczypka 29-40, bardzo dobre akcje Kacpra Rojka i na koniec pierwszej połowy osiągamy najwyższe prowadzenie 33-49.

Po zmianie stron rywal próbuje nas zaskoczyć obroną strefową, jednak to działa na nas jak woda na młyn. 10 punktów Zioła, w tym dwie „trójki” i na ostatnie 10 minut prowadzimy 57-70. Ostatnia kwarta to istny pokaz ofensywy z obu stron. Kiedy rywale zbliżali się do nas na ok. 10 punktów, wtedy rzucaliśmy kolejną „tróję”. Mecz kończy Mikołaj Krakowiak, który w całym spotkaniu miał 9 asyst, ustalając wynik na 89-101.

Na uwagę zasługuje gra Karola Nowakowskiego, który dobrze bronił i walczył na tablicach oraz Szymona Walskiego, który dzień wcześniej obchodził swoje 18-ste urodziny.

Choć nie byliśmy faworytem tej serii to wygrywamy ją 2-1, a przecież zaczynaliśmy od porażki. Jestem bardzo dumny z tych zawodników, którzy w większości to zawodnicy U20. Bardzo im dziękuję za zaangażowanie i postawę w tym meczu. Zachowaliśmy zimne głowy kiedy rywal gonił i to jest ważne. Bardzo dobre akcje podejmowali Mateusz Szczypiński oraz Norbert Ziółko. 14 celnych rzutów za 3, przy skuteczności 50% to jest wyczyn, ale szczerze jak oglądaliśmy ich na rozgrzewce, to między trenerami mówiliśmy, że tak trafiają, że zaraz zniszczą siatkę. Teraz krótka przerwa na święta i potem przygotowujemy się do meczu z Pelpinem. Z tej okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt, a przede wszystkim odpoczynku. – po meczu skomentował trener Dawid Mazur.

ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ – KS ROSA SPORT RADOM 89-101 (17-27, 16-22, 24-21, 32-31)

Punkty: Szczypiński 34 (6as, 6zb), Ziółko 22, Nowakowski 12 (9zb), Rojek 8, Krakowiak 7 (9 as, 6zb), Tyszka 6, Golus 5, Walski 5, Wątroba 2, Kołakowski 0, Zwęgliński 0